puff
Biała Kuchnia
Clients
Additional Info
Kategoria:
td_biala_kuchnia_01
td_biala_kuchnia_02
td_biala_kuchnia_03
td_biala_kuchnia_04
td_biala_kuchnia_05
td_biala_kuchnia_06
td_biala_kuchnia_07

To nie przypadek, że większość obecnych, kuchennych realizacji ma biały kolor. Okazuje się bowiem, że wbrew temu, co kiedyś powszechnie uważano, biała kuchnia wcale nie brudzi się bardziej niż inne, a sam tłuszcz w połączeniu z brudem są na niej i tak mniej widoczne.

Bierzemy dzisiaj pod lupę jedną z naszych ostatnich realizacji dla młodego małżeństwa z dwójką dzieci, a dokładnie ich kuchenną przestrzeń. Postaramy się ją dobrze zaprezentować i odczarować syndrom białego, który zawsze kojarzył się z chłodem oraz sprawiał wrażenie wnętrza zarezerwowanego wyłącznie dla najbogatszych.

Pierwszym, bardzo ważnym elementem w białej kuchni jest wybór odpowiedniego dla niej odcienia. Ważne, aby był ciepły, lekko kremowy i idealnie łączył się z resztą wybranych do niej elementów. Kuchnia z naszej realizacji jest urządzona w stylu bardziej prowansalskim niż nowoczesnym, bardziej ciepłym i domowym niż ascetycznym. O takim jej odbiorze już na samym początku świadczy właśnie odcień samej bieli.

Ważne, aby decydując się na taki styl w kuchni podążać dalej takim schematem, czyli dobrać do niej odpowiednie materiały wykończeniowe w postaci kuchennego fartuch, blatu, czy podłogi. W białej kuchni z naszej realizacji zdecydowaliśmy się na zastosowanie ponadczasowego, jasnego drewna, które jeszcze dodatkowo ociepla całe wnętrze i nadaje mu bardziej „domowy” charakter. Odpowiednio dobrany również kolor płytek w przestrzeni kuchennej (obok zlewu oraz płyty indukcyjnej) ma charakter czysto praktyczny, ale również doskonale współgra z resztą kolorów.

Osprzęt kuchenny został dobrany w kolorze matowego srebra w połączeniu z czernią, która dodatkowo ma być barwą przełamującą jasność przestrzeni. Jako kuchenny fartuch zastosowaliśmy odpowiednio zaimpregnowane płytki, które mają chronić powierzchnię przed zatłuszczeniem.

Przy jednoznacznym, prowansalskim charakterze naszej białej kuchni nie możemy zapominać również o odpowiednich, stwarzających ciepły klimat dodatkach. Już na wstępie odsłoniliśmy część półek, na których można będzie umieścić różnego rodzaju bibeloty. Kolorowe puszki, przyprawy czy podręczne, kuchenne przybory będą zawsze pod ręką ułatwiając nam pracę.

Ostatnim, bardzo ważnym elementem jest oświetlenie. Oczywiście najlepiej jak jest dużo dziennego światła, które samo w przepiękny sposób doświetla poszczególne części, jednakże dodatkowe, np. pod półkowe LED-y wydobędą każdy, najbardziej ukryty szczegół. Mamy nadzieje, że przekonaliśmy Was do tego, że biała kuchnia jest idealnym rozwiązaniem dla każdego wnętrza. Jest ona przede wszystkim ogromną możliwością, z której każdy może stworzyć przestrzeń o jakiej marzył!